Úvod O nás Ponuka Objednávka Dokumenty Články Komiksy Kontakt
KOMPLET s.r.o.
NONSTOP havarijná služba
Potrebujete okamžitú pomoc?
Volajte
0905 610 190

Budúcnosťou sú vodomery s diaľkovým odpočtom

Publikované: 13.10.2018Naposledy aktualizované: 13.2.2019

V uplynulých dňoch sa konateľ našej spoločnosti Peter Plávala spolu Branislavom Banášom zúčastnili školenia na montáž vodomerov a pomerových meračov tepla s diaľkovým odpočtom. Školenie organizovala spoločnosť ISTA v Mýte pod Ďumierom.

Diaľkový odpočet zjednodušene znamená prenos údajov o stave vodomeru alebo merača tepla na diaľku cez rádiový signál. Je presnejší, chráni súkromie vlastníkov, eliminuje chyby pri odpočtoch a neoprávnenú manipuláciu s meračmi. Výhodou je aj možnosť zistiť a reagovať na aktuálny stav kedykoľvek v priebehu rozúčtovacieho obdobia.

Najnovšie pomerové rozdeľovače tepla sú už v základnej verzii vybavené rádiovým modulom, ale aj staršie vodomery je možné dodatočne doplniť o rádiový modul aj dodatočne po montáži.

Podľa slov Petra Plávalu, všetky správcovské spoločnosti postupne prejdú na tento moderný spôsob zberu dát. „Okrem iných pozitív diaľkový odpočet zabezpečuje väčšiu spravodlivosť pri zmene vlastníka, pretože odpočet možno vykonať k presne stanovenému dátumu. Nájomník tak zaplatí len za skutočne spotrebovanú energiu. Rádiová technológia uľahčuje presné odpočty aj v prípade bytov, ktoré užívateľ z akýchkoľvek dôvodov nesprístupnil, alebo je byt dlhodobo neobývaný a odpočet nie je možné urobiť. Vďaka diaľkovému odpočtu sa konečný spotrebiteľ vyhne sankciám za neumožnenie odčítania prístrojov, ktoré vyplývajú z legislatívy a zvyšujú náklady na energiu,“ dodal P. Plávala.

Potrebujete našu pomoc?

Nečakajte a kontaktujte nás. Vyplňte nezáväzný formulár na našej stránke, napíšte nám email na komplet@komplet.sk, alebo nám zavolajte na našu nonstop linku 0905 610 190.

Táto internetová stránka používa súbory cookie a ukladá anonymné informácie o vašej návšteve. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie vo vašom zariadení a so zberom anonymných informácii o vašej návšteve.