Úvod O nás Ponuka Objednávka Dokumenty Články Komiksy Kontakt
KOMPLET s.r.o.
NONSTOP havarijná služba
Potrebujete okamžitú pomoc?
Volajte
0905 610 190

Prevencia pred potopou

Publikované: 6.8.2014Naposledy aktualizované: 8.2.2019

V Bratislave a okolí je zvykom zanedbávať prevenciu a odkladať pravidelnú údržbu na neskôr. Na takéto správanie ľudia neraz doplatia, podobne ako sa to stalo po prívalových dažďoch, ktoré zasiahli Bratislavu 3.8.2014.

Prívalové dažde zanechali v nedeľu (3.8.2014) v Bratislave rozsiahle škody. Za hodinu spadlo na niektorých miestach viac ako 40 milimetrov vody. Zaplavila ulice, ničila autá, vytopila pivnice, ale aj byty. Mohli sme tomu predísť. Ako? Prevenciou – čistením kanalizačných prípojok a ležatých rozvodov.

Mnohí Bratislavčania prevenciu dlhodobo podceňujú. Prívalové dažde nás podľa slov klimatológov neobídu ani v budúcnosti. Naopak. Ich počet bude narastať a intenzita zrážok sa môže postupne zvyšovať. Škody tak môžu byť stále vyššie. Rozhodujúca bude, samozrejme, kvalita a priepustnosť kanalizačných potrubí.Vyrážajúca kanalizácia

Upozorňujeme, že vyhovárať sa na mestskú kanalizáciu nie je na  mieste. Do mestskej kanalizácie sa totiž pripájajú ležaté rozvody  z bytových domov, za ktoré zodpovedajú vlastníci bytov. Poväčšine sú umiestnené v pivniciach a odvádzajú odtokovú vodu z bytových jednotiek. Mizne v nich voda zo spŕch, záchodov alebo dažďových zvodov.  Cez prípojku odvádzajú vodu do mestskej kanalizácie. Ak prípojky alebo ležaté rozvody nie sú pravidelne čistené, môžu sa upchať. Tlak aký vyvinie dažďová voda v upchatom kanalizačnom potrubí si mnohí z nás nedokážu predstaviť. Ak nemá kam odtiecť, obrovskou silou vyrazí cez najbližšiu prepusť.  Často v pivničných priestoroch, napríklad práčovniach, ale neraz aj v záchodoch v bytoch na prvom alebo dokonca na vyšších poschodiach.

Tlak vody sa potom nedá zastaviť. Majiteľom takýchto bytov nezostáva nič iné, iba bezmocne sa prizerať, ako im zapáchajúca splašková voda zaplavuje byt. Podobne ako na našom videu.

A to všetko len kvôli upchatým odtokom v dome. Ste vážne ochotní riskovať takúto potopu?

Potrebujete našu pomoc?

Nečakajte a kontaktujte nás. Vyplňte nezáväzný formulár na našej stránke, napíšte nám email na komplet@komplet.sk, alebo nám zavolajte na našu nonstop linku 0905 610 190.

Táto internetová stránka používa súbory cookie a ukladá anonymné informácie o vašej návšteve. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie vo vašom zariadení a so zberom anonymných informácii o vašej návšteve.