Úvod O nás Ponuka Objednávka Dokumenty Články Komiksy Kontakt
KOMPLET s.r.o.
NONSTOP havarijná služba
Potrebujete okamžitú pomoc?
Volajte
0905 610 190

Prieskum potvrdil naše skúsenosti

13.10.2016

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti AXA, ktorý zverejnila na svojej internetovej stránke, viac ako polovica slovenských domácností už riešila škody spôsobené únikom vody.

Až 53 % respondentov uviedlo, že už má skúsenosti s vytečenou práčkou alebo prasknutým potrubím vo svojom byte. Vysoké percento opýtaných ďalej uvádzalo, že v minulosti riešilo škody súvisiace s vlámaním do bytu alebo domu (9 %) alebo do garáže, pivnice či záhrady (11%).

Podľa slov Petra Plávalu, konateľa spoločnosti KOMPLET, je situácia doslova alarmujúca. „V Bratislave je množstvo starých domov s pôvodným vodovodným a kanalizačným potrubím, navyše so starými elektrickými rozvodmi. Prakticky denne riešime havárie spôsobené poškodenými, skorodovanými rúrami, starými spojmi a neraz aj upchatým kanalizačným potrubím. Dookola vysvetľujeme majiteľom bytov, že je lepšie, ale najmä lacnejšie, vložiť peniaze do kvalitných opráv, než potom zbytočne míňať násobky eur na opravy a sanáciu zatopených stien, poškodených podláh alebo drahého nábytku,“ dodal P. Plávala.

Dom obrastený brečtanom

Prasknuté potrubie, nefunkčný vodovodný kohútik alebo poškodená hadica sú najčastejšími príčinami úniku vody v domácnostiach. Podľa Karla Žylu, manažéra PR a komunikácie AXA v ČR a SR je únik vody každoročný evergreen, ktorý spôsobuje v domácnostiach najviac škôd, či už si haváriu spôsobí klient sám, alebo je zapríčinená nepozorným susedom. Potvrdzuje to aj prieskum, ktorým AXA zisťovala, aké poistné udalosti a obavy trápia Slovákov v súvislosti s bývaním. Z prieskumu vyplynulo, že až 53 % opýtaných už niekedy muselo riešiť škody spôsobené únikom vody v domácnosti. Voda pritom najviac potrápila Bratislavčanov (67 %), Košičanov (60 %) a Žilinčanov (58,5 %), o trochu viac šťastia mali obyvatelia Nitrianskeho a Prešovského kraja, kde sa s únikom vody stretlo necelých 47 % opýtaných.

Podklady prevzaté z:
https://www.axa.sk/o-nas/pre-media/archiv-tlacovych-sprav/2016/najcastejsou-poistnou-udalostou-v-slovenskych-doma/?feed=press_releases.

Potrebujete našu pomoc?

Nečakajte a kontaktujte nás. Vyplňte nezáväzný formulár na našej stránke, napíšte nám email na komplet@komplet.sk, alebo nám zavolajte na našu nonstop linku 0905 610 190.

Táto internetová stránka používa súbory cookie a ukladá anonymné informácie o vašej návšteve. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie vo vašom zariadení a so zberom anonymných informácii o vašej návšteve.