Úvod O nás Ponuka Objednávka Dokumenty Články Komiksy Kontakt
KOMPLET s.r.o.
NONSTOP havarijná služba
Potrebujete okamžitú pomoc?
Volajte
0905 610 190

Prieskum potvrdil naše skúsenosti

Publikované: 13.10.2016Naposledy aktualizované: 8.2.2019

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti AXA, ktorý zverejnila na svojej internetovej stránke, viac ako polovica slovenských domácností už riešila škody spôsobené únikom vody.

Až 53 % respondentov uviedlo, že už má skúsenosti s vytečenou práčkou alebo prasknutým potrubím vo svojom byte. Vysoké percento opýtaných ďalej uvádzalo, že v minulosti riešilo škody súvisiace s vlámaním do bytu alebo domu (9 %) alebo do garáže, pivnice či záhrady (11%).

Podľa slov Petra Plávalu, konateľa spoločnosti KOMPLET, je situácia doslova alarmujúca. „V Bratislave je množstvo starých domov s pôvodným vodovodným a kanalizačným potrubím, navyše so starými elektrickými rozvodmi. Prakticky denne riešime havárie spôsobené poškodenými, skorodovanými rúrami, starými spojmi a neraz aj upchatým kanalizačným potrubím. Dookola vysvetľujeme majiteľom bytov, že je lepšie, ale najmä lacnejšie, vložiť peniaze do kvalitných opráv, než potom zbytočne míňať násobky eur na opravy a sanáciu zatopených stien, poškodených podláh alebo drahého nábytku,“ dodal P. Plávala.

Dom obrastený brečtanom

Prasknuté potrubie, nefunkčný vodovodný kohútik alebo poškodená hadica sú najčastejšími príčinami úniku vody v domácnostiach. Podľa Karla Žylu, manažéra PR a komunikácie AXA v ČR a SR je únik vody každoročný evergreen, ktorý spôsobuje v domácnostiach najviac škôd, či už si haváriu spôsobí klient sám, alebo je zapríčinená nepozorným susedom. Potvrdzuje to aj prieskum, ktorým AXA zisťovala, aké poistné udalosti a obavy trápia Slovákov v súvislosti s bývaním. Z prieskumu vyplynulo, že až 53 % opýtaných už niekedy muselo riešiť škody spôsobené únikom vody v domácnosti. Voda pritom najviac potrápila Bratislavčanov (67 %), Košičanov (60 %) a Žilinčanov (58,5 %), o trochu viac šťastia mali obyvatelia Nitrianskeho a Prešovského kraja, kde sa s únikom vody stretlo necelých 47 % opýtaných.

Podklady prevzaté z:
https://www.axa.sk/o-nas/pre-media/archiv-tlacovych-sprav/2016/najcastejsou-poistnou-udalostou-v-slovenskych-doma/?feed=press_releases.

Potrebujete našu pomoc?

Nečakajte a kontaktujte nás. Vyplňte nezáväzný formulár na našej stránke, napíšte nám email na komplet@komplet.sk, alebo nám zavolajte na našu nonstop linku 0905 610 190.

Táto internetová stránka používa súbory cookie a ukladá anonymné informácie o vašej návšteve. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie vo vašom zariadení a so zberom anonymných informácii o vašej návšteve.