Rekonštrukcia elektrických rozvodov

publikované: 29.11.2016, naposledy aktualizované: 29.2.2020

Nedávno sme ukončili dve rekonštrukcie elektrických rozvodov v Bratislave, jednu uhradili obyvatelia z vlastných zdrojov, druhú zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Tieto situácie ukazujú, že možností financovania výmeny starých elektrických rozvodov je niekoľko.

Pred niekoľkými dňami naši pracovníci ukončili rekonštrukciu elektrických rozvodov vo vchodoch na Čiernovodskej ulici č. 13, 15, 17, spolu 51 bytov. Dôvodom boli zastarané hliníkové typy vedenia, ktoré sme kompletne vymenili za nové, medené. Do bytových rozvodov sme nainštalovali prepäťové ističe. Rekonštrukcie sa dočkali aj pivničné priestory, kde sme urobili nové osvetlenie. Celková hodnota diela bola 9 500 € a obyvatelia domu ju uhradili z vlastných zdrojov.

Na ulici Československých parašutistov 23 a 25 sme robili podobné rekonštrukčné práce za 38-tisíc €, len tie boli platené formou výhodnej pôžičky zo Štátneho fondu rozvoja bývania - ŠFRB. Nainštalovali sme nové LED svetlá vo vchodoch a v pivniciach, ktoré nájomníkom zo 116 bytov usporia značné finančné prostriedky. Každé LED svietidlo má výkon 13 wattov, ale svieti ako 70 wattová žiarovka. LEDky majú, samozrejme, vlastný senzor – každá sa rozsvieti individuálne, podľa pohybu osôb vo v priestore. Súčasťou rekonštrukcie boli aj nové medené, nehorľavé, protipožiarne kabeláže s prepäťovými ističmi vo vchodoch.

Obidve rekonštrukcie sú príkladom, že spôsobov financovania výmeny zastaraných a často život ohrozujúcich elektrických zariadení alebo vedení môže byť niekoľko. Dôležité je, že obyvatelia spomínaných domov sa rozhodli radikálne riešiť situáciu a predísť tak zbytočným nepríjemnostiam alebo úrazom.

Potrebujete pomôcť?Kontaktujte nás

KOMPLET s.r.o.

Trebišovská 3
821 02 Bratislava
Havarijná služba: 0905 610 190
tel.: 02 / 4342 7966
02 / 4342 7969
email: komplet@komplet.sk