Úvod O nás Ponuka Objednávka Dokumenty Články Komiksy Kontakt
KOMPLET s.r.o.
NONSTOP havarijná služba
Potrebujete okamžitú pomoc?
Volajte
0905 610 190

Rekonštrukcia elektrických rozvodov

Publikované: 29.11.2016Naposledy aktualizované: 8.2.2019

Nedávno sme ukončili dve rekonštrukcie elektrických rozvodov v Bratislave, jednu uhradili obyvatelia z vlastných zdrojov, druhú zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Tieto situácie ukazujú, že možností financovania výmeny starých elektrických rozvodov je niekoľko.

Pred niekoľkými dňami naši pracovníci ukončili rekonštrukciu elektrických rozvodov vo vchodoch na Čiernovodskej ulici č. 13, 15, 17, spolu 51 bytov. Dôvodom boli zastarané hliníkové typy vedenia, ktoré sme kompletne vymenili za nové, medené. Do bytových rozvodov sme nainštalovali prepeťové ističe. Rekonštrukcie sa dočkali aj pivničné priestory, kde sme urobili nové osvetlenie. Celková hodnota diela bola 9 500 € a obyvatelia domu ju uhradili z vlastných zdrojov.

Nový a moderný rozvádzač.Na ulici Československých parašutistov 23 a 25 sme robili podobné rekonštrukčné práce za 38-tisíc €, len tie boli platené formou výhodnej pôžičky zo Štátneho fondu rozvoja bývania - ŠFRB. Nainštalovali sme nové led svetlá vo vchodoch a v pivniciach, ktoré nájomníkom zo 116 bytov usporia značné finančné prostriedky. Každé led svietidlo má výkon 13 wattov, ale svieti ako 70 wattová žiarovka. Ledky majú, samozrejme, vlastný senzor – každá sa rozsvieti individuálne, podľa pohybu osôb vo v priestore. Súčasťou rekonštrukcie boli aj nové medené, nehorľavé, protipožiarne kabeláže s prepeťovými ističmi vo vchodoch.

Obidve rekonštrukcie sú príkladom, že spôsobov financovania výmeny zastaraných a často život ohrozujúcich elektrických zariadení alebo vedení môže byť niekoľko. Dôležité je, že obyvatelia spomínaných domov sa rozhodli radikálne riešiť situáciu a predísť tak zbytočným nepríjemnostiam alebo úrazom.

Potrebujete našu pomoc?

Nečakajte a kontaktujte nás. Vyplňte nezáväzný formulár na našej stránke, napíšte nám email na komplet@komplet.sk, alebo nám zavolajte na našu nonstop linku 0905 610 190.

Táto internetová stránka používa súbory cookie a ukladá anonymné informácie o vašej návšteve. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie vo vašom zariadení a so zberom anonymných informácii o vašej návšteve.