Výmena ležatých rozvodov

publikované: 16.11.2012, naposledy aktualizované: 26.4.2021

Ležaté rozvody kúrenia sú v mnohých bratislavských domoch už po dobe životnosti. Potrubia sú často popraskané, prichádza k haváriám a ventily na potrubiach netesnia. V týchto prípadoch je jediným riešením výmena ležatých rozvodov.

Ležaté rozvody v pivniciach bytových domov v Bratislave bývajú staré, popraskané, netesnia a niektoré ventily sa nedajú uzavrieť. Preto si obyvatelia domu volajú našu firmu, aby sme celé rozvody vymenili. Na fotkách vidíte rozvody ešte bez izolácie, môžte sa teda pozrieť, ako vyzerajú hotové, ale nezaizolované ležaté rozvody po výmene.

Vymenené ležaté rozvody

Výmeny ležatých rozvodov majú spravidla rovnaký začiatok. Vlastníci v bytových domoch situáciu so zastaralými potrubím riešia až vtedy, keď sa stáva havarijnou. Neraz počúvame otázky ako: „Opäť prasklo vodovodné potrubie??? Veď nedávno ho opravili!!!“

Havária je len otázkou času

Havária je len otázkou času

Celkovej rekonštrukcii predchádza dôkladná revízia potrubí. Po nej máme zmapovaný stav a môžeme plánovať a pripravovať použitý materiál, a tiež rýchly a bezpečný spôsob celkových opráv.

Neodborné opravy stav zlepšia iba dočasne

Neodborné opravy stav zlepšia iba dočasne

V nejednom dome sú ležaté rozvody v havarijnom stave. Drobné opravy sa vykonávajú často mimoriadne neodborným, až „fušérskym“ spôsobom, dokonca lepiacou páskou, čo síce neraz vyznieva doslova humorne, ale nebezpečenstvo havárie a poškodenia majetku občanov to určite rieši iba krátkodobo.

Kovové rúry nevydržia večne

Kovové rúry nevydržia večne

Pri našich obhliadkach sa často stretávame so stavom, že ani jedna z rúr nie je vyhovujúca. Už po prvej, bežnej prehliadke potrubí je jasné, že stav je kritický.

Úlohou je rýchlo nainštalovať nové rozvody

Úlohou je rýchlo nainštalovať nové rozvody

Našou snahou je rýchlo a odborne vymeniť všetky rozvody tak, aby sme vlastníkov neodpojili od dodávky vody na dlhé obdobie. Práce musia byť nielen rýchle, ale najmä presné a odborne vykonané, pretože rozvody musia slúžiť účelu niekoľko nasledujúcich desaťročí.

Musíme zároveň dodržať predpísané normy

Musíme zároveň dodržať predpísané normy

Dielo musí spĺňať nielen estetické, ale najmä súčasné hygienické a protipožiarne normy. Sú prísne, ale naši pracovníci sú odborne zdatní a vyškolení tak, aby tieto úlohy bez problémov zvládli.

Dôležité sú aj materiály

Dôležité sú aj materiály

Jedným z najdôležitejších kritérií spokojnosti zákazníka by mala byť aj kvalita použitých materiálov. Všetkým zákazníkom odporúčame využívať materiály z ušľachtilej ocele, vyznačujú sa trvácnosťou a čistotou.

Kvalitná izolácia je základ úspory

Kvalitná izolácia je základ úspory

Nezabúdame pritom ani na predpísanú izoláciu. Ročne dokáže usporiť mnoho finančných prostriedkov a zároveň predlžuje  životnosť ležatých rozvodov.

Potrebujete pomôcť?Kontaktujte nás

KOMPLET s.r.o.

Trebišovská 3
821 02 Bratislava
Havarijná služba: 0905 610 190
tel.: 02 / 4342 7966
02 / 4342 7969
email: komplet@komplet.sk