Úvod O nás Ponuka Objednávka Dokumenty Články Komiksy Kontakt
KOMPLET s.r.o.
NONSTOP havarijná služba
Potrebujete okamžitú pomoc?
Volajte
0905 610 190

Pozor na napojenie novej, vymenenej stúpačky

Publikované: 7.8.2017

Pri výmene stúpačky je dobré si dať pozor na každú drobnosť. Na jeden možný problém vás upozorníme.

Pri výmene stúpačky v bytovom dome je potrebné dať si pozor hneď na niekoľko vecí: je treba zvoliť správnu firmu, je treba zabezpečiť, aby všetci vlastníci bytov sprístupnili byty a stúpačky na výmenu a je treba zabezpečiť financovanie výmeny stúpačky. Rovnako dôležité sú aj drobnosti, ktoré sa ale často prehliadajú a jednou z takých drobností je aj napojenie stúpačky na rozvody vody v dome.

Stúpačka pripojená k rozvodom vody pancierovou hadičkou.

Naši vodoinštalatéri sa stretávajú so situáciou ako na fotke, kde je po výmene stúpačky rozvod vody v byte pripojený pomocou pancierovej hadičky. Pancierová hadička je súčasťou bytového rozvodu a bola použitá preto, lebo rozvod pre byt mal pôvodne odbočku na inom mieste, ako po výmene stúpačky. Pancierová hadička je nebezpečná, má životnosť maximálne 3 - 5 rokov, potom materiál zostarne a hrozí jeho mechanické poškodenie. Následkom takéhoto poškodenia by bolo vytopenie bytu jedného, alebo viacerých susedov a značné finančné škody. Naviac hadička pred prasknutím nezačne kvapkať, alebo slziť a tak neupozorní majiteľa bytu na svoje poškodenie.

Odporúčame všetkým vlastníkom bytov, ktorí majú napojenú stúpačku na rozvody vody pomocou pancierovej hadičky, aby si čo najskôr objednali výmenu za kovové potrubie, ktoré má prakticky neobmedzenú životnosť.

Potrebujete našu pomoc?

Nečakajte a kontaktujte nás. Vyplňte nezáväzný formulár na našej stránke, napíšte nám email na komplet@komplet.sk, alebo nám zavolajte na našu nonstop linku 0905 610 190.

Táto internetová stránka používa súbory cookie a ukladá anonymné informácie o vašej návšteve. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie vo vašom zariadení a so zberom anonymných informácii o vašej návšteve.