Úvod O nás Ponuka Objednávka Dokumenty Články Komiksy Kontakt
KOMPLET s.r.o.
NONSTOP havarijná služba
Potrebujete okamžitú pomoc?
Volajte
0905 610 190

Výmena hlavného domového vedenia

Publikované: 10.9.2012Naposledy aktualizované: 8.2.2019

Keď sa v minulosti budovala väčšina budov v Bratislave, hlavné vedenie elektrickej energie bolo projektované na 1,7kW na byt. Dnešná spotreba bežného bytu je približne 4,5kW, vedenia sú teda preťažené a prehrievajú sa.

Keď sa v minulosti budovala väčšina budov v Bratislave, hlavné vedenie elektrickej energie bolo projektované na 1,7kW na byt. Dnešná spotreba bežného bytu je približne 4,5kW, vedenia sú teda preťažené a prehrievajú sa. Hliník, z ktorého boli vedenia budované zostarol. To spôsobuje väčší odpor vodiča a jeho väčšie prehriatie, ktoré znásobuje starnutie hliníku. Tento lavínový efekt už prakticky nie je možné zastaviť. Toto má ale priamy vplyv na obyvateľov, keďže napätie v takomto vedení kolísa, čo poškodzuje modernú elektroniku, hlavne chladničky, mikrovlnky, televízie a počítače.

Vedenia boli istené starými typmi ističov alebo poistiek. Poistky sú dnes už nevyhovujúce istenie pre byty a bytové domy a ističe, ktoré boli kedysi namontované sú už zastaralé a nevyhovujú novým normám. Tento nemálo kedy havarijný stav hlavného vedenia elektrickej energie  je doslova časovaná bomba, ktorá je schopná ohroziť majetok a životy obyvateľov domu. Na takomto vedení môžu vznikať požiare a v prípade vzniku stúpajú priestorom vedenia ako komínom. Taktiež časti vedenia bývajú nedostatočne izolované a zle zabezpečené, čo vytvára doslova smrteľné nebezpečenstvo, hlavne pre deti.Stará elektroinštalácie

Riešením týchto problémov je kompletná výmena hlavného vedenia elektrickej energie. Moderné vedenia, ktoré naša firma buduje, sú z medi a preto časom nestarnú tak ako hliníkové vedenia. Výmenou ističov sa zväčší výkon vedenia tak, aby dosahoval súčasným potrebám obyvateľov. Celé vedenie je poriadne a bezpečne izolované, takže nehrozí riziko úrazu elektrickým prúdom a prípadný požiar vzniknutý na nižších poschodiach sa nešíri priestorom vedenia ako komínom.

Preto je dôležité, aby ste ešte dnes zvážili, či aj Váš dom nepotrebuje vymeniť hlavné vedenie elektrickej energie. Vaša bezpečnosť a bezpečnosť Vášho majetku môže byť ohrozená.

Potrebujete našu pomoc?

Nečakajte a kontaktujte nás. Vyplňte nezáväzný formulár na našej stránke, napíšte nám email na komplet@komplet.sk, alebo nám zavolajte na našu nonstop linku 0905 610 190.

Táto internetová stránka používa súbory cookie a ukladá anonymné informácie o vašej návšteve. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie vo vašom zariadení a so zberom anonymných informácii o vašej návšteve.