Ústredné kúrenie

Ponúkame vám prehliadku, odvzdušnenie, alebo hydraulické vyregulovanie ústredného kúrenia

Mám záujem Viac informácíí

Ústredné kúrenie

Ústredné kúrenie sú rozvody tepla - potrubie, ktoré vedie od zdroja tepla až po samotné vykurovacie telesá - radiátory. Každá sústava ústredného kúrenia musí byť hydraulicky vyregulovaná (vyvážená), aby sa zabezpečila rovnomerná dodávka tepla do všetkých radiátorov a tým aj tepelná pohoda obyvateľov bytového domu.

Starostlivosť o ústredné kúrenie taktiež zahŕňa odvzdušňovanie radiátorov, vzduch sa do nich môže dostať napríklad pri výmene radiátora. Celkovú kontrolu ústredného kúrenia je najlepšie vykonať na jeseň pred začiatkom vykurovacej sezóny.

Ak potrebujete vykonať celkovú prehliadku, odvzdušnenie, alebo hydraulické vyregulovanie ústredného kúrenia, kontaktujte nás a spoľahnite sa na našich profesionálnych vodoinštalatérov a kúrenárov.

Kedy je potrebné skontrolovať hydraulické vyregulovanie sústavy ústredného kúrenia?

Vždy po väčšom zásahu do rozvodov ústredného vykurovania a aj po odstavení niektorého vykurovacieho telesa. Stáva sa, že vlastníci v snahe ušetriť náklady na kúrenie demontujú radiátor v byte, najmä v malých miestnostiach alebo v kuchyni. Takýto zásah do vykurovacej sústavy ovplyvní kvalitu kúrenia v celom bytovom dome.

Vyregulovanie ústredného vykurovania by sa malo kontrolovať aj po zateplení bytového domu?

Určite áno. Vykurovací systém bol pred zateplením nastavený na vyššiu spotrebu tepla. Zateplenie sa vykonalo za účelom zabrániť jeho úniku. Takže po ňom sa úplne zmenili požiadavky jednotlivých odberných miest. Ak dom po zateplení nepreregulujete, môže sa stať, že vykurovanie nebude fungovať všade dostatočne alebo mnohé ventily na radiátoroch budú vydávať nepríjemné zvuky.

Mnohí vlastníci vymenia radiátor za väčší, v snahe získať viac tepla. Má takáto zmena vplyv na ústredné kúrenia a vyregulovanie domu?

Samozrejme, že áno. Takúto zmenu je potrebné zakresliť do projektovej dokumentácie vykurovania domu.

Potrebujete pomôcť?Kontaktujte nás

Kontaktný formulár