Úvod O nás Ponuka Objednávka Dokumenty Články Komiksy Kontakt
KOMPLET s.r.o.
NONSTOP havarijná služba
Potrebujete okamžitú pomoc?
Volajte
0905 610 190

Termostatický ventil

Ponuka > Kúrenie > Termostatický ventil

Termostatický ventil je moderný ventil, ktorý sníma teplotu v miestnosti pomocou bimetalického teplomeru a na základe toho reguluje prietok vykurovacieho média - vody cez radiátor. Reguláciou radiátoru pomocou termostatického ventilu sa dosiahne zníženie spotreby tepla a väčšia tepelná pohoda v miestnosti a byte.

Ak máte termostatický ventil namontovaný na radiátore a radiátor je na dotyk studený, tak neprepadajte panike. Termostatický ventil môže úplne uzavrieť prietok vykurovacieho média cez radiátor ak je miestnosť už vykúrená na požadovanú teplotu.

Termostatický ventil na radiátore.

Je dôležité, aby bol termostatický ventil správne nastavený pri hydraulickom vyregulovaní kúrenia, aby sa spotrebovalo dodané teplo a nebolo zbytočne vracané dodávateľovi tepla. Rovnakou dôležité, je dať pozor na termostatický ventil pri výmene radiátoru, aby sa nenarušilo nastavenie kúrenia v celom bytovom dome. Taktiež je dôležité, aby nebol termostatický ventil zakrytý alebo namontovaný moc tesne pod parapetom, alebo poličkou.

Ak máte záujem o výmenu, alebo správne nastavenie ústredného kúrenia a termostatických ventilov vo vašom dome tak neváhajte kontaktovať našich skúsených vodoinštalatérov - kúrenárov.

Potrebujete našu pomoc?

Nečakajte a kontaktujte nás. Vyplňte nezáväzný formulár na našej stránke, napíšte nám email na komplet@komplet.sk, alebo nám zavolajte na našu nonstop linku 0905 610 190.

Táto internetová stránka používa súbory cookie a ukladá anonymné informácie o vašej návšteve. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie vo vašom zariadení a so zberom anonymných informácii o vašej návšteve.