Termostatický ventil

Ponúkame vám výmenu termostatických ventilov a správne nastavenie ústredného kúrenia a termostatických ventilov.

Mám záujem Viac informácíí

Termostatický ventil

Termostatický ventil je moderný ventil, ktorý sníma teplotu v miestnosti pomocou bimetalického teplomeru a na základe toho reguluje prietok vykurovacieho média - vody cez radiátor. Reguláciou radiátoru pomocou termostatického ventilu sa dosiahne zníženie spotreby tepla a väčšia tepelná pohoda v miestnosti a byte.

Ak máte termostatický ventil namontovaný na radiátore a radiátor je na dotyk studený, tak neprepadajte panike. Termostatický ventil môže úplne uzavrieť prietok vykurovacieho média cez radiátor ak je miestnosť už vykúrená na požadovanú teplotu.

Je dôležité, aby bol termostatický ventil správne nastavený pri hydraulickom vyregulovaní kúrenia, aby sa spotrebovalo dodané teplo a nebolo zbytočne vracané dodávateľovi tepla. Rovnakou dôležité, je dať pozor na termostatický ventil pri výmene radiátoru, aby sa nenarušilo nastavenie kúrenia v celom bytovom dome. Taktiež je dôležité, aby nebol termostatický ventil zakrytý alebo namontovaný moc tesne pod parapetom, alebo poličkou.

Ak máte záujem o výmenu, alebo správne nastavenie ústredného kúrenia a termostatických ventilov vo vašom dome tak neváhajte kontaktovať našich skúsených vodoinštalatérov - kúrenárov.

Potrebujete pomôcť?Kontaktujte nás

Kontaktný formulár