Úvod O nás Ponuka Objednávka Dokumenty Články Komiksy Kontakt
KOMPLET s.r.o.
NONSTOP havarijná služba
Potrebujete okamžitú pomoc?
Volajte
0905 610 190

Vodovodné potrubie

Ponuka > Vodoinštalácie > Vodovodné potrubie

Vodovodné potrubie zásobuje byty v dome studenou a teplou vodou. Ako o všetky ostatné súčasti vodoinštalácie aj o vodovodné potrubie sa je nevyhnutné pravidelne starať. Skorodované vodné potrubie môže znečisťovať vodu a hoci je do domu dodávaná kryštálovo čistá voda, z kohútika môže tiecť zakalená alebo špinavá. Nemenej závažný je vodný kameň, ktorý môže zanášať vodovodné potrubie a znižovať tak prietok vody, čo sa prejavuje najmä na najvyšších poschodiach bytového domu.

vodovodné potrubie v stúpačke bytového domuV prvom rade je nevyhnutné dbať o ventily na vodovodnom potrubí. Netesniaci, alebo úplne zaseknutý ventil môže spôsobiť veľké problémy, ak je treba urýchlene uzavrieť niektorú vetvu potrubia. Ak ventily netesnia, alebo sú úplne nefunkčné, musí v prípade poruchy havarijná služba odpojiť väčšiu časť rozvodov vody, alebo v krajných prípadoch uzavrieť hlavný domový ventil a tým odstaviť všetkých vlastníkov od dodávky vody.

V súčasnej dobe naši skúsení vodoinštalatéri používajú najmä potrubia z plast-hliníku alebo antikoru. Tieto nové materiály sú trvácnejšie ako klasické kovové potrubia a aj náklady na ich údržbu sú menšie.

Potrebujete našu pomoc?

Nečakajte a kontaktujte nás. Vyplňte nezáväzný formulár na našej stránke, napíšte nám email na komplet@komplet.sk, alebo nám zavolajte na našu nonstop linku 0905 610 190.

Táto internetová stránka používa súbory cookie a ukladá anonymné informácie o vašej návšteve. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookie vo vašom zariadení a so zberom anonymných informácii o vašej návšteve.