Vodovodné potrubie

KOMPLET vám ponúka opravy a údržbu vodovodného potrubia, ktoré zásobuje byty v dome studenou a teplou vodou.

Mám záujem Viac informácíí

Vodovodné potrubie

Vodovodné potrubie zásobuje byty v dome studenou a teplou vodou. Ako o všetky ostatné súčasti vodoinštalácie aj o vodovodné potrubie sa je nevyhnutné pravidelne starať. Skorodované vodné potrubie môže znečisťovať vodu a hoci je do domu dodávaná kryštálovo čistá voda, z kohútika môže tiecť zakalená alebo špinavá. Nemenej závažný je vodný kameň, ktorý môže zanášať vodovodné potrubie a znižovať tak prietok vody, čo sa prejavuje najmä na najvyšších poschodiach bytového domu.

V prvom rade je nevyhnutné dbať o ventily na vodovodnom potrubí. Netesniaci, alebo úplne zaseknutý ventil môže spôsobiť veľké problémy, ak je treba urýchlene uzavrieť niektorú vetvu potrubia. Ak ventily netesnia, alebo sú úplne nefunkčné, musí v prípade poruchy havarijná služba odpojiť väčšiu časť rozvodov vody, alebo v krajných prípadoch uzavrieť hlavný domový ventil a tým odstaviť všetkých vlastníkov od dodávky vody.

V súčasnej dobe naši skúsení vodoinštalatéri používajú najmä potrubia z plast-hliníku alebo antikoru. Tieto nové materiály sú trvácnejšie ako klasické kovové potrubia a aj náklady na ich údržbu sú menšie.

Potrebujete pomôcť?Kontaktujte nás

Kontaktný formulár