Stúpačky

Ponúkame vám opravu a výmenu stúpačiek ako aj ďalšie opravy v oblasti vodoinštalácii.

Mám záujem Viac informácíí

Stúpačky

Stúpačky sú žilami a tepnami bytového domu, ktoré dodávajú do bytov teplú a studenú vodu a plynu. Stúpačky sú rozvody vodoinštalácií, kanalizácie a plynoinštalácie umiestnené v jadrách bytov. Do stúpačiek sa dá najčastejšie dostať z bytov cez kúpeľňu, alebo záchod.

Mnohí ľudia si chcú skrášliť svoj byt a tak pri rekonštrukcii kúpeľne či záchodu zamurujú prístup k stúpačkám. Je ale nevyhnutné, aby boli stúpačky vždy prístupné, najmä v prípade havárie alebo poruchy, ale aj pri výmene stúpačiek, odpočítavaní spotreby tepla alebo pri údržbe.

Majú stúpacie rozvody vody alebo kanalizácie určenú životnosť? Kedy ich treba vymeniť?

Stúpačky v panelových domoch s oceľovým potrubím by sa mali meniť po 20 až 30 rokoch. Ak sú v bytovom dome nainštalované azbestové rúry, odporúčame ich vymeniť čo najskôr. Pri starších rozvodoch kanalizácie dochádza k upchávaniu, čo po čase vedie k oslabeniu spojov a zatekaniu potrubia. V šachte potom cítiť nielen vlhkosť, ale aj silný zápach. Výmena rozvodov v jednom byte nie je riešením, je nákladná a pri poškodení potrubia v inej časti domu sa zápach a vlhkosť objavia znovu.

Zabezpečujete aj bezpečnú výmenu azbestových rúr?

Áno, spolupracujeme so špecializovanou spoločnosťou, ktorá azbest bezpečne odstráni a odvezie. Každý byt dostatočne zabezpečí, aby sa prach z demontovaných rúr nedostal do priestorov bytu.

Robíte celkovú rekonštrukciu stúpačiek, alebo sa na prácach spolupodieľajú aj iné firmy?

Okrem sanácie azbestu robia všetky práce naši pracovníci vyučení v príslušných odboroch. V praxi to znamená, že sa pri výmene postupne striedajú jednotlivé skupiny zamestnancov, vodoinštalatérov striedajú elektrikári, potom plynári a podobne. Dôležité je, napríklad, odborne urobiť uzemnenie rozvodov. V bytoch, kde sa naši pracovníci dostali ku stúpacím rozvodom cez otvor v kuchyni, neraz pomáhajú aj so zavesením kuchynskej linky a inými prácami, ktoré si vlastník bytu nedokáže urobiť sám.

Potrebujete pomôcť?Kontaktujte nás

Kontaktný formulár